Strona główna
Aktualności
Sekcja
O nas
Z czego skaczemy?
Gdzie skaczemy?
Kalendarz skoków
Cennik
Szkolenie
Informacje
Zapisy
Kalendarz kursów
Materiały
Tandemy
Informacje
Multimedia
Filmy
Galeria
Współpraca
Sponsorzy
Nasza oferta
Różności
Linki
Kontakt

O nas
Jurek Jurek
Liczba skoków: 3650
Rok wyszkolenia: 1981

Jego słynny kosmiczny kask pod aparat i kamerę do dzisiaj robi furorę. Były instruktor bielskiej sekcji, częsty uczestnik lotniskowego życia.
Heniek Heniek
Liczba skoków: 3351
Rok wyszkolenia: 1981

Mistrz w skokach na celność. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z młodymi adeptami tej dyscypliny spadochroniarstwa. Gospodarz wielu lotniskowych uroczystości, słynie z ciętego języka i dużego brzucha. W świecie spadochronowym wszyscy znają Heńka i Heniek zna wszystkich. Dobrze mieć kogoś takiego w sekcji.
Piotrek Piotrek
Liczba skoków: 3300+
Rok wyszkolenia: 1981

Celnościowiec, kamerzysta i tandem pilot, którego nigdy nie brakuje na największych światowych imprezach. Prezes ZPS Bielsko-Biała, dla którego skoki to sposób na życie. Wielokrotny zwycięzca zawodów Para-Ski.
Kyrtek Kyrtek
Liczba skoków: 1700+
Rok wyszkolenia: 1990

Nasz tandem pilot i najlepszy rigger. W domu zawsze ma mnóstwo zapasów do ułożenia.
Skuter Skuter
Liczba skoków: 1500+
Rok wyszkolenia: 1999

Swoją miłość do skakania zamienił na miłość do latania. Jeden z pierwszych naszych kamerzystów, mistrz filmowania, który teraz większość czasu spędza za sterami samolotu. A jak skacze to wszystko i we wszytkim świetnie się czuje - wygranie kilka razy zawodów Para-Ski było dla niego pestką.
Duży Stachurek Duży Stachurek
Liczba skoków: 1300+
Rok wyszkolenia: 1982

Tzw. "coach". Formacje RW to okazja, żeby swoją wiedzą podzielić się z innymi. Prowodyr sekcyjnych big way'ów z 4000m.
Przemały Stachurek Przemały Stachurek
Liczba skoków: 1200+
Rok wyszkolenia: 2007

Zaczynał od Freefly, potem filmował (i montował), a teraz robi wszystko. Zamieszany we wszystkie afery jakie miały miejsce na lotnisku. Wszędzie go pełno i zawsze o nim głośno. Aktualnie instruktor spadochronowy w szkole Omega.
Bober Bober
Liczba skoków: 1100+
Rok wyszkolenia: 1997

Człowiek z żelaznymi zasadami. Instruktor AFF, tandem pilot.
Wacek Wacek
Liczba skoków: 1100+
Rok wyszkolenia: 1975

Były instruktor sekcji. Autor słynnego powiedzenia "spadochron zapasowy jest jak każdy każdy". Dostanie od niego po uszach za złe lądowanie to zaszczyt.
Łyżek Łyżek
Liczba skoków: 1100+
Rok wyszkolenia: 1999

Nasz czołowy instruktor i Freefly'owiec. Pasjonat sportu i zawsze uśmiechnięty członek "Załogi G". Wszyscy go lubią!
Darek Darek
Liczba skoków: 1000+
Rok wyszkolenia: 1981

Jego spokojny, emitujący trafne uwagi głos, zawsze łagodzi sytuację w czasie sekcyjnych dyskusji.
Henio Henio
Liczba skoków: 1000+
Rok wyszkolenia: 1971

Do skoków wrócił dzięki swoim dzieciakom po 16 latach. W czasach wojska instruktor spadochronowy klasy mistrzowskiej. To idealny przykład na to, że posiadanie pasji nie zna granic wiekowych - nawet po latach sprawia tyle samo radości, jak nie więcej.
Piotrek Piotrek
Liczba skoków: 950+
Rok wyszkolenia: 2005

Wojskowe skoki natchnęły go do szkania adrenaliny w skokach cywilnych.
Marek Marek
Liczba skoków: 900+
Rok wyszkolenia: 1983

Przesympatyczny i uśmiechnięty, nieodłącznie w towarzystwie swoich pięknych kobiet. Zawsze chętny na skoki, ze wszystkiego i wszędzie. Na lotniskowych imprezach opowiada dużo ciekawych historii. Nie da się z nim nudzić!
Kapitan Planeta Kapitan Planeta
Liczba skoków: 850+
Rok wyszkolenia: 1982

Naszym podniebnym marzeniom dodaje skrzydeł i to dosłownie. Latających fur ma bez liku. Dzięki niemu urzeczywistniamy nasze sny o wysokim skakaniu nad Bielskiem.
Konrad Konrad
Liczba skoków: 750+
Rok wyszkolenia: 1976

"Dużo sprzętu, dużo talentu" jak to niektórzy mówią. Dla chcącego nic trudnego - na bielskie lotnisko zawsze mu po drodze. Człowiek totalnie bezstresowy, mocno pozytywna postać.
Maniek Maniek
Liczba skoków: 700+
Rok wyszkolenia: 1987

Spadający z prędkością meteorytu Maniek stanowi najlepszą bazę do naszych wyczynów w RW. Uwielbia skakać i zawsze promieniuje pozytywną energią.
Model Model
Liczba skoków: 700+
Rok wyszkolenia: 2003

Obecnie najsłynniejszy kamerzysta w sekcji, w którego "Model Studio" powstają największe filmowe produkcje. Zna się na wielu rzeczach i robi perfekcyjne wploty!
Kermit Kermit
Liczba skoków: 500+
Rok wyszkolenia: 2003

"How you doin`" i wszytsko jasne. Buzia nigdy mu się nie zamyka, przegada każdego. Notorycznie myli imię Małgorzaty z Magdaleną i na odwrót. Ma zawsze tak czysty samochód, że mucha nie siada.
Tutsi Tutsi
Liczba skoków: 500+
Rok wyszkolenia: 1998

1000 m wysokości i spadochron celnościowy to wszystko czego potrzebuje. Żołnierz z krwi i kości. Zawsze opowiada ciekawe historie z wojny.
Kubek Kubek
Liczba skoków: 500+
Rok wyszkolenia: 1999

Wyróżnia się oryginalnym poczuciem humoru i nigdy się nie wita przez podanie ręki. Lubi sport, jak sam siebie opisuje "biegać, skakać, czasem wspinać, w taki sposób wypoczywać". Od skoków bardziej ceni swoją rodzinę, co negatywnie odbija się na jego aktywności na sekcyjnych imprezach.
Żaba Żaba
Liczba skoków: 500+
Rok wyszkolenia: 1997

Świetny narciarz, który co roku zacięcie walczy o zwycięstwo w gigancie na zawodach Para-Ski. W lecie skacze głównie poza Bielskiem, a jak przyjeżdza to zawsze demonstruje najnowsze trendy w sztukach walki.
Gosia Gosia
Liczba skoków: 450+
Rok wyszkolenia: 2011

Szpilki i spadochron - to znak rozpoznawczy Gosi. Skacze dużo i regularnie, dzięki czemu szybko rozwija swoje umiejętności. Uczestniczka Rekordu Polski Kobiet 34-Way.
Arek-Stanek Arek-Stanek
Liczba skoków: 400+
Rok wyszkolenia: 2005

Legendarna postać w sekcji. Pije rtęć, je skały, a po pracy gra w golfa planetami. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Lata w wingsuite, ma na koncie 100 skoków B.A.S.E.
Gocha Gocha
Liczba skoków: 400+
Rok wyszkolenia: 2007

Lubiana przez wszystkich Gocha, poza treningiem RW, nie może żyć bez zabawowych i nietypowych skoków. Dba o dobry klimat w naszej sekcji, a miejsce jej pracy zyskało rangę pozalotniskowego punktu zbiorczego bielskich skoczków. Zawsze można na nią liczyć i o wszystkim pogadać.
Edyta Edyta
Liczba skoków: 350+
Rok wyszkolenia: 2011

Uśmiechnięta i ambitna pani pilot i skoczek. Zawsze chętnie i w dobrym humorze przychodzi na lotnisko. Gdyby mogła, latałaby i skakała 24 godziny na dobę. Kocha być w powietrzu.
Piter Piteras
Liczba skoków: 350+
Rok wyszkolenia: 2007

Najbradziej pozytywna postać w sekcji. Ten człowiek ZAWSZE się uśmiecha, zaraża optymizmem ludzi wkoło. Zakochany w skokach B.A.S.E., fanatyk Freefly'u - płaska tylko do otwarcia.
Czapla Czapla
Liczba skoków: 300+
Rok wyszkolenia: 2003

Wielbiący Freefly członek "Załogi G", dla którego skoki to czysta przyjemność i okazja do relaksu. Dysponuje przenośnym centrum odnowy biologicznej dla skydiverów - hamakiem z Meksyku. Słynie z najznakomitszych ratowań!
Mariusz Mariusz
Liczba skoków: 300+
Rok wyszkolenia: 1997

Uwielbia lądowania na miękkim. Dlaczego? Bo to typowy celnościowiec, do szczęscia nie potrzeba mu nic więcej poza kołem, w które trafi nawet z zamkniętymi oczami.
Aga Aga
Liczba skoków: 300+
Rok wyszkolenia: 2012

Zawsze wesoła, skacze dużo, ambitnie i lubi nowe wyzwania. Razem z tatą, Markiem, tworzą zgrany, spadochronowy duet.
Madonna Madonna
Liczba skoków: 300+
Rok wyszkolenia: 2008

Jej mocną stroną są fun-jumpy, bez których nie może się obejść na żadnym skocznym wyjeździe. Spadochroniarstwo traktuje jako przygodę, dlatego skacze wszędzie i ze wszystkiego. Często zamieszana w organizację wszelkich zawodów i lotniskowych imprez.
Daro Daro
Liczba skoków: 300+
Rok wyszkolenia: 2008

Intelektualny ewenement w naszych szeregach. Jako jeden z niewielu zanim coś zrobi, przemyśli to dwa razy. Trenuje RW i jest w tym dobry.
Markoczarko Markoczarko
Liczba skoków: 200+
Rok wyszkolenia: 2008

Co założy to realizuje, świetnie się przy tym bawiąc. Filozofię CGS szerzy wszędzie i na każdym kroku. Trochę szaleniec, który bardzo szybko rozwinął swoje spadochronowe skrzydła. Ukierunkowany na Freefly, były skoczek B.A.S.E., aktualnie sporo czasu spędza latając glajtem.
Rysiu Rysiu
Liczba skoków: 200+
Rok wyszkolenia: 2005

Na forach spadochronowych nie ma postu, którego by nie przeczytał. Dzięki niemu wiemy co, gdzie i za ile. Skoki idealnie łączy z otoczką jaka im towarzyszy.
Płaski Płaski
Liczba skoków: 200+
Rok wyszkolenia: 2011

Jego szalone pomysły niektórych przerażają, niektórych podkręcają. Skacze, składa, chętnie montuje filmy. Wielki fan skoków BASE, z którymi przygodę rozpoczął w 2015 r.
Julka Julka
Liczba skoków: 200+
Rok wyszkolenia: 2009

Kiedyś sporo skakała na celność, teraz robi w powietrzu wszystko. Jest zawzięta i nie boi się ciężkich treningów.
Kucharz Kucharz
Liczba skoków: 200+
Rok wyszkolenia: 1997

Nasza gwiazda w świecie showbiznesu. Znani aktorzy i sportowcy biją sie o to, żeby mieć z nim zdjęcie. Przyprowadził swoją przyszłą żonę na randkę na lotnisko i poderwał ją na... ratowanie. Przyrządza kulinarne cuda nawet z niczego!
Doktor Doktor
Liczba skoków: 150+
Rok wyszkolenia: 2011

W pracy poważny pan doktor, na lotnisku wariat jakich mało. Zawsze uśmiechnięty i gotowy do skoku, nawet jeśli kluczowemu pacjentowi trzeba odmówić wizyty. W skokach lubi dobrą zabawę i trudne wyzwania.
Wawro Wawro
Liczba skoków: 150+
Rok wyszkolenia: 2000

Twardziel jakich mało, który samym swoim spojrzeniem wygina metal. Potrafi być groźny i szalony, ale na lotnisku zazwyczaj jest wesoły i sympatyczny. Żołnierz weteran.
Olinek Olinek
Liczba skoków: 150+
Rok wyszkolenia: 2006

"Olinek Okronglinek", swoim uśmiechem zaraża innych, skacze RW, FF i celność, bo wszystko i tak sprowadza się do jednego - grunt to dobra zabawa.
Dunajec Dunajec
Liczba skoków: 150+
Rok wyszkolenia: 2005

Równy gość, kiedyś trenował karate. Skoki RW przeplata ulubionymi trackami. Dobry kompan na wszelkie wyjazdy.
HQ HQ
Liczba skoków: 100+
Rok wyszkolenia: 2010

Typowy twardziel, który jest niesamowicie zawzięty na skakanie. Trenuje RW i profesjonalnie układa spadochrony. Aktualnie obskakuje strefy południowej Szwecji.
Kula Kula
Liczba skoków: 100+
Rok wyszkolenia: 2013

Skoczek, na którego można liczyć w każdej sytuacji. Zawsze zachowuje zimną krew i kamienną twarz, jest obecny na wszystkich skokach i imprezach.
Iwona Iwona
Liczba skoków: 100+
Rok wyszkolenia: 2010

Dobry plan to podstawa. Z sukcesem łączy powietrzną naukę z dobrą zabawą. Sympatyczna i wesoła, skoki to dla niej przyjemność i relaks.
Kufelkowa Kufelkowa
Liczba skoków: 100+
Rok wyszkolenia: 2011

Zawsze uśmiechnięta i rozgadana, niewątpliwie najbardziej różowa dziewczyna w sekcji. Swoim optymizmem zaraża wszystkich. Z nią zawsze można liczyć na dobra zabawę i fajne skoki.


Nasi piloci

Majkel Majkel
Liczba wylatanych godzin: 2000+
Rok wyszkolenia: 2006

Genialny pilot i przesympatyczny człowiek. Zawsze uśmiechnięty, chętny do pomocy i podzielenia się swoim doświadczeniem. Znany z bezpiecznego latania i brawurowych lądowań, również wtedy, gdy silnik odmawia posłuszeństwa.
Kefir Kefir
Liczba wylatanych godzin: 450+
Rok wyszkolenia: 2009

Młody duch, który swoim talentem, pasją i wiedzą zadziwi niejednego. Luz, spokój i dobra zabawa za sterami.


Na zawsze w naszej pamięci

Mały Stachurek Mały Stachurek
Liczba skoków: 400+
Rok wyszkolenia: 2007

Swooping i filmowanie były tematami przewodnimi jego skoków. Uśmiechnięty, pracowity i pełen nowych pomysłów kamerzysta częstochowskiej Omegi zawsze wywoływał falę pozytywnej energii wśród otaczających go ludzi. Zginął w katastrofie samolotu w Topolowie, 5 lipca 2014.
Paweł Paweł
Liczba wylatanych godzin: 1700+
Rok wyszkolenia: 2007

Człowiek z pasją - tym jednym zdaniem można opisać całe Jego życie. Zwariowany, zawsze uśmiechnięty pilot. Swoją pozytywną energią potrafił rozładować napięcie na pokładzie, z Nim nigdy w samolocie nie było nudno. Odszedł robiąc to, co kochał. Zginął w katastrofie samolotu w Bielsku - Białej, 31 maja 2014.
Harnaś Harnaś
Liczba skoków: 1700+
Rok wyszkolenia: 1985

Instruktor sekcji w latach 2005 - 2010. Równie ważna jak skoki, była dla niego ich otoczka. Wytworzył w naszej sekcji niepowtarzalny klimat, który zawsze mile wspominamy. Nigdy nie odczuwał presji, gdyż jak twierdził "wszystko toczy się samo". Zginął w wypadku motocyklowym 22 kwietnia 2014.
Senior Senior
Liczba skoków: 50+
Rok wyszkolenia: 2007

Był chyba najbardziej pracowitym członkiem naszej sekcji. Między skokami dbał o porządek na starcie i zawsze chętnie układał spadochrony. Odszedł od nas w listopadzie 2013 roku.
Created and designed by Sekcja Spadochronowa Bielsko-Biała. All rights reserved.